Aktualności

Potrącenie rowerzysty na ul. 18 Stycznia

Data publikacji 31.05.2023

Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (30.05) przy ul. 18 Stycznia, gdzie potracony został 78-letni mężczyzna jadący na rowerze. Na szczęście zdrowiu i życiu mężczyzny nic nie zagraża.

Policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło około godz. 15:00, gdzie 30-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego, kierująca pojazdem marki Renault podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. Poszkodowanym mężczyzną okazał się 78-letni mieszkaniec Gostynina. Zarówno kierowca pojazdu jak i rowerzysta byli trzeźwi. 78-latkowi została udzielona pomoc medyczna. jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża. Okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia będą ustalać policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność, a do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię! Zachowujmy na drodze ostrożność i stosujmy się do obowiązujących przepisów. Kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku, dochodzi do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony