Aktualności

„Stop przemocy rówieśniczej”. Rozmowy gostynińskich policjantów z rodzicami w GCE.

Data publikacji 30.05.2023

Policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem naszych dzieci. Zdarzają się przypadki, że to dzieci wyrządzają swoim rówieśnikom krzywdę lub same stają się pokrzywdzonymi wyniku popełnionego na nich przestępstwa, a my jako rodzice tego nie zauważamy. Dlatego policjanci z gostynińskiej komendy spotkali się z rodzicami w GCE celem edukacji dotyczącej zapobiegania zjawiskom przemocy pt. "Stop przemocy rówieśniczej"

W minioną środę (24.05) w Gostynińskim Centrum Edukacji zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców dotyczące zapobiegania zjawiskom przemocy wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem przemocy rówieśniczej.

W spotkaniu jako przedstawiciel gostynińskiej policji wziął udział podkom. Krzysztof Olszar, który przedstawił charakterystykę popełnianych czynów karalnych przez osoby nieletnie na terenie pow. gostynińskiego. Następnie funkcjonariusz omówi niepokojące symptomy zachowania dzieci i młodzieży, które mogą świadczyć, że zostały one pokrzywdzone wyniku przestępstwa lub dopusciły się do jego popełnienia. Nastepnie omówi metody pomocy, które można uzyskać kontaktując się z policją. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele kuratorium oświaty, sądu i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony