Aktualności

Spotkanie dzielnicowego z najmłodszymi uczestnikami ruch drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji NURD

Data publikacji 23.03.2023

Gostynińscy policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wczoraj (22.03) w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD) dzielnicowy z gostynińskiej komendy spotkał się z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gostyninie. W trakcie spotkania najmłodsi uczestnicy ruchu zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.

W ramach  działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD) gostynińscy policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które dot. pieszych oraz wykroczenia popełniane przez nich względem kierowców. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego, z którymi spotkał się dzielnicowy w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Gostyninie celem przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci pod czujnym okiem mundurowego uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze. W ramach spotkania policjant przypomniał dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie można zagrożeń tych uniknąć. Podał wskazówki jak się poruszać drogą, poboczem aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Mówił o potrzebie noszenia elementów odblaskowych i wskazał jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza o zmroku i na drogach nieoświetlonych. Funkcjonariusz wytłumaczył również w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę korzystając z przejść dla pieszych. Spotkanie miało na celu podkreślenie poprawnego zachowania się w czasie drogi do i ze szkoły.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki w ramach podziękowań wręczyły dzielnicowemu własnoręcznie przygotowane rysunki.

 

 

 

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony