Aktualności

Policjanci wspólnie z pracownikiem kadr z gostynińskiej komendy zachęcali maturzystów do wstąpienia w szeregi policji

Data publikacji 09.03.2023

Dzisiaj (09.03) policjanci wspólnie z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkoleń z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zachęcali uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie do wstąpienia w szeregi Policji. Maturzyści zapoznali się z poszczególnymi etapami procedury kwalifikacyjne związanej z przyjęciem do służby w policji oraz z możliwościami rozwoju jakie daje służba w policji.

W trakcie spotkania gostynińscy policjanci wspólnie z pracownikiem wydziału  kadr  opowiadali o zawodzie policjanta. Szczegółowo informowali zainteresowanych o poszczególnych szczeblach rekrutacji. Omawiali, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w Policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. W tej służbie zakres zadań jest bardzo szeroki, a jej różnorodność umożliwia realizację różnych pasji i ambicji. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.

 

 

 

Autor: mł.asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony