Aktualności

Na portalu aukcyjnym chciała sprzedać swoje rzeczy, straciła 2,5 tys. zł

Data publikacji 07.03.2023

Apelujemy o zachowanie czujności podczas korzystania z portali sprzedażowych, gdyż jej brak może doprowadzić do utraty naszych oszczędności. Przekonała się o tym 40-letnia mieszkanka powiatu gostynińskiego, która zamiast sprzedać przedmiot, straciła 2,5 tys. zł.

Wczoraj (06.03)  do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zgłosiła się 40-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego celem zgłoszenia oszustwa. Kobieta za pośrednictwem jednej z popularnych aukcji internetowych chciała sprzedać nieużywane rzeczy. Skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który przed dokończeniem transakcji wysłał link logowania do rachunku bankowego. Niestety kobieta kliknęła w link, przez co dała mu dostęp do swojego rachunku bankowego. Z jej konta zostały wpłacone pieniądze w kwocie 2,5 tys. zł.

Niestety oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

 

 

KPP Gostynin

Powrót na górę strony