Aktualności

Na „policjanta” - oszuści nie odpuszczają

Data publikacji 10.08.2022

Wczoraj (09.08) ofiarą oszustów padła seniorka z Gostynina. Mundurowi poszukują naciągaczy i po raz kolejny apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy proszą nas o pieniądze.

Oszczędności życia straciła wczoraj mieszkanka Gostynina w wyniku działania oszustów. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą na „policjanta”. Kobieta  otrzymała telefon od podającego się za pracownika poczty który uzyskał dokładny adres od poszkodowanej, a następnie zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika policji który poinformował kobietę że jej posesja jest obserwowana i aby nie stracić oszczędności ma wywiesić je w torbie na ogrodzeniu. W związku z powyższym kobieta straciła znaczną sumę pieniędzy.

Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów apelujemy o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać.

Policja apeluje, pamiętaj!!!

•             Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.

•             W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.

•             Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.

•             Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!

•             Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

autor: mł. asp. Łukasz Rydzewski

Powrót na górę strony