Aktualności

Obchody Święta Policji w Gostyninie

Data publikacji 01.08.2022

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. 29 lipca (piątek) br. na dziedzińcu Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 103 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odegrano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Komendant
w przemówieniu powitał zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych, oraz podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za ich zaangażowanie i trud włożony
w codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz stanowiska służbowe.

W uroczystościach wzięli udział samorządowcy, zaprzyjaźnione służby mundurowe, inspekcje i organizacje oraz ksiądz kanonik dr Jerzy Ławnicki Kapelan Diecezjalny.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozkazem Komendanta Głównego Policji został awansowany jeden policjant na stopień podinspektora Policji, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu awansowanych zostało 24 policjantów naszej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie wydał rozkaz o mianowaniu na stopień starszego posterunkowego Policji 4 funkcjonariuszom naszej jednostki.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej medalem złotym „Za długoletnią służbę” odznaczył st. asp. Krzysztofa Gruszczyńskiego. Minister Spraw Wewnętrznym i Administracji brązową odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczył podinsp. Dariusza Dutkowskiego. Decyzją MSWiA nadano srebrny medal za zasługi dla Policji Pani Latoszek – Janickiej Annie – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie oraz Burmistrzowi Miasta Gostynin Pawłowi Kalinowskiemu, który odebrał medal na mazowieckich obchodach święta Policji w Radomiu.

 

Autor: asp. szt. Marcin Cichoński

Powrót na górę strony