Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 28.07.2022

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec powiatu poznańskiego, który ujął nietrzeźwego kierowcę. 61-latek poruszał się samochodem drogą W 581 z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, a następnie przekazał policjantom.

Wczoraj po godzinie 18:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec powiatu poznańskiego, jadąc drogą W 581 zauważył samochód osobowy marki Skoda, którego kierujący poruszał się całą szerokością drogi.

Mężczyzna bez chwili wahania postanowił uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Kierowcą okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał ponad 2 promile. Podczas kontroli okazało się również, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Gostynińska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Autor: asp. szt. Marcin Cichoński

Powrót na górę strony