Aktualności

Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 27.07.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie prowadzili we wtorek kontrole prędkości na terenie gminy Sanniki. Zatrzymali prawo jazdy kierującemu Fordem Mondeo za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 56 km/h.

We wtorek po południu gostynińscy policjanci w miejscowości Czyżew  prowadzili kontrole prędkości. Mundurowi zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, kierującego samochodem osobowym marki Ford Mondeo, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący jechał z prędkością 106 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali mandatem w wysokości 1500 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 10 punktami karnymi. 

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

autor: asp. szt. Marcin Cichoński

Powrót na górę strony