Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 21.08.2017

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci na terenie powiatu grójeckiego zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu grójeckiego policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.

Najwięcej osób zdecydowało się na kierowanie pod "wpływem" w piątek i sobotę.  Niechlubnym rekordzistą został kierujący ciągnikiem Ursus, który posiadał ponad 3,5 promila w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwi kierowcy staną teraz przed obliczem sądu, który wymierzy im stosowne kary.


Policjanci apelują do kierowców, aby w razie potrzeby korzystali z innego środka transportu – komunikacji miejskiej, taksówki, poprosili znajomego o transport, ale nie siadali za kółkiem pod wpływem alkoholu. Osoby, które siadają za kółkiem po kieliszku cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność, gdyż stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.
 
Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź!
Oprócz konsekwencji prawnych, utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, wysokich kar finansowych, poczucia winy możesz stracić coś najcenniejszego – własne życie. Od Ciebie zależy także bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwól, by przez swój nieodpowiedzialny krok komuś stała się krzywda.

/AW

Powrót na górę strony