Aktualności

Sprawcy kradzieży w rękach policji

Data publikacji 09.05.2024

Policjanci z Posterunku w Mogielnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli torebkę. Jeden ze sprawców dodatkowo znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę (4 maja) w Błędowie. Dwóch mężczyzn w wieku 37 i 39 lat działając wspólnie i w porozumieniu odwróciło uwagę kobiety i wykorzystując moment ukradli jej torebkę z rzeczami osobistymi, w tym pieniędzmi, telefonem i kluczykami do auta. Ich radość nie trwała długo, gdyż monitoring zarejestrował wizerunek sprawców kradzieży, a to pomogło policjantom w szybkim ich zatrzymaniu. Przy mężczyznach znaleziono skradzione przedmioty. Obydwaj sprawcy usłyszeli już zarzut kradzieży, za który grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn dodatkowo znieważył interweniujących policjantów, używając wobec nich słów wulgarnych. 39-latkowi przedstawiony został drugi zarzut, za który kodeks przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

mł. asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony