Aktualności

Grójeccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących

Data publikacji 07.05.2024

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcję Bezpieczny Majowy Weekend. W trakcie działań szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości, korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

W związku z majowym weekendem policjanci z drogówki w całym kraju szczególną uwagę zwracali na zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Także mundurowi z powiatu grójeckiego dbali o bezpieczeństwo na drogach. Podczas 6 dni (30.04 – 05.05) policjanci skontrolowali 424 uczestników ruchu drogowego, ujawnili przy tym 309 wykroczeń, z których zdecydowaną większość stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Sześciu kierujących przekonało się o tym bardzo mocno, ponieważ zostali ukarani wysokimi mandatami (od 1500 zł do 5000 zł) i zatrzymano im prawo jazdy na 3 miesiące za jazdę z prędkością przekraczającą 100 km/h w obszarze zabudowanym.

Na przełomie kwietnia i maja doszło na terenie powiatu grójeckiego do 12 kolizji i 2 wypadków, w jednym z nich 21-letnia kierująca i 20-letni pasażer z niezagrażającymi życiu obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Niestety drugi wypadek miał tragiczne skutki - w wyniku potrącenia śmierć poniósł 45-letni pieszy.

Policjanci pod lupę wzięli również motocyklistów, których z uwagi na sprzyjające warunki było na drogach bardzo dużo. Jak się okazało – nie wszyscy posiadali uprawnienia do kierowania jednośladem, teraz zostaną ukarani przez sąd. Funkcjonariusze podjęli też kilkanaście interwencji wobec pieszych i rowerzystów, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Nieodłącznym elementem weekendowych działań jest kontrola stanu psychofizycznego kierujących – odpowiedzialny kierowca to trzeźwy kierowca. W trakcie majowego weekendu policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 900 kierujących. Niestety, 6 osób odważyło się wsiąść za kółko pomimo wcześniej spożywanego alkoholu.

mł. asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony