Aktualności

Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy w minionym tygodniu ujawnili 128 wykroczeń, z których 123 dotyczyło przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali aż 5 praw jazdy kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, często kończących się tragicznie. Niestety w dalszym ciągu spotkać można kierowców, którzy znaki drogowe traktują z przymrużeniem oka. W ubiegłym tygodniu policjanci, realizując zadania grupy SPEED, nadzorowali ruch na drogach powiatu grójeckiego. Efektem ich pracy jest ponad 100 nałożonych mandatów, zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne.

We wtorek (30 kwietnia) nad ranem mężczyzna kierujący Mercedesem z pewnością nie zauważył, że wjechał w obszar zabudowany. 18-latek w Jasieńcu jechał z prędkością aż 124km/h. Za swoje gapiostwo stracił uprawnienia, został też ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

1 maja zatrzymane zostało aż 3 prawa jazdy. Pierwsza w ręce policjantów wpadła 38-latka, która w miejscowości Czekaj rozpędziła auto do 108 km/h w obszarze zabudowanym. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy oraz nałożony mandat (1500 zł i 13 pkt karnych).

Dwie godziny później w Lechanicach swoje uprawnienia stracił 21-latek, który kierując BMW poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. On również otrzymał mandat 1500 zł i 13 punktów karnych.

Tuż przed 17:00 w Karolewie kierujący audi mężczyzna przekroczył prędkość aż o 67km/h (117/50). Spotkanie z grójecką drogówką zakończyło się mandatem w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi, zatrzymano także prawo jazdy.

Kolejny kierujący na długo zapamięta piątkową podróż przez Murowankę. 28-letni mieszkaniec Warszawy rozpędził swoje auto do 122 km/h. Za taką prędkość nałożono na niego mandat w kwocie 5000zł z uwagi na popełnienie wykroczenia w warunkach recydywy. Do jego konta zostało dopisane 15 punktów karnych. 28-latkowi nie zatrzymano prawa jazdy, ponieważ … go nie posiadał. Ten wątek znajdzie swój finał w sądzie.

mł. asp. Agata Sławińska

  • Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED
  • Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED
  • Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED
  • Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED
  • Pracowity tydzień grójeckiej grupy SPEED
Powrót na górę strony