Aktualności

Działania grójeckiej grupy SPEED w dniach 15-21 kwietnia

Data publikacji 23.04.2024

Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z grupy SPEED. Wysokie mandaty nie odstraszają kierowców, którzy dalej przekraczają dozwolone limity prędkości.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy, działając w ramach grupy SPEED, skontrolowali 112 pojazdów, ujawniając przy tym 110 wykroczeń. Zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, ale nie zabrakło kierujących korzystających podczas jazdy z telefonu czy wyprzedzających w miejscach niedozwolonych.

Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami. 17 kwietnia w Warce 35-letnia kierująca fiatem nie dostosowała prędkości i w obszarze zabudowanym jechała aż 108 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ponadto otrzymała 1500 zł mandatu, a jej konto zasiliło 13 punktów karnych. Dwa dni później (19.04) na innej wareckiej ulicy 41-letnia kierująca volkswagenem rozpędziła swoje auto do 101 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie prędkości o 51 km/h kobieta również została ukarana mandatem w kwocie 1500zł i 13 pkt karnych, a jej prawo jazdy zostało zatrzymane.

Apelujemy o zachowanie rozsądku podczas kierowania pojazdami. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

mł. asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony