Aktualności

Na podwójnym gazie, z potrójnym zakazem i narkotykami

Data publikacji 19.04.2024

Grójeccy kryminalni udaremnili jazdę kierującemu pod wpływem alkoholu. To nie jedyne przewinienie 32-letniego mieszkańca gminy Grójec. Dość, że kierował mając orzeczony potrójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to miał przy sobie narkotyki. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dużą spostrzegawczością wykazali się policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy. W trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie Grójca zauważyli pojazd, za którego kierownicą siedział znany im służbowo mężczyzna. Przeczucie ich nie myliło. Kierujący volkswagenem próbował zgubić policjantów, ale bezskutecznie, został zatrzymany na jednej z ulic miasta. 32-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, badanie wykazało niemal pół promila alkoholu w organizmie 32-latka.

Po sprawdzeniu osoby w bazie danych wyszło na jaw, że posiada potrójny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie przeszukania osoby okazało się, że 32-latek ma przy sobie środki odurzające (mefedron). Mężczyźnie została pobrana krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych. 32-latek usłyszał już zarzuty posiadania substancji zabronionych oraz niestosowania się do postanowienia sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Grójec odpowie również za wykroczenie, jakim jest kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

. asp. Agata Sławińska/KPP w Grójcu

Powrót na górę strony