Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 07.11.2017

Wczoraj grójeccy policjanci w godzinach 6:00-22:00 po raz kolejny przeprowadzili działania „NURD”. Celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci prowadzili działania na rzecz tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego działaniach brało udział 22 funkcjonariuszy, którzy ujawnili wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami oraz przez pieszych. Wobec osób naruszających przepisy mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, w postaci mandatów karnych. Policjanci nałożyli 43 mandaty na kierujących pojazdami oraz 7 na pieszych. Najczęściej popełniane przewinienia przez pieszych to przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz poruszanie się po zmroku bez odblasków w terenie niezabudowanym.

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce.

/AW

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Powrót na górę strony