Aktualności

Działania grupy SPEED i trzy zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 15.04.2024

Trzema zatrzymanymi prawami jazdy zakończyły się tygodniowe działania Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie powiatu grójeckiego.

W dniach 8 – 14 kwietnia funkcjonariusze z grójeckiej drogówki bacznie przyglądali się kierującym przekraczającym dopuszczalną prędkość. Wynikiem tych działań jest niemal 120 wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą. Policjanci nałożyli ponad 100 mandatów, skierowali też wnioski do sądu, ponadto zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, a trzem kierowcom – także prawo jazdy.

W czwartek 11 kwietnia w Chynowie 39-letni kierujący rozpędził się aż do 114km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ponadto został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 14 pkt karnych.

Dwa dni później takim samym skutkiem zakończyła się podróż przez Hutę Błędowską dla mieszkańca Kłopoczyna. 45-latek kierujący Hondą przekroczył prędkość o 62 km/h.

Również w sobotę kierujący Oplem 42-latek z Nowego Miasta nad Pilicą jechał z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. On także przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę, do tego zapłaci 1500 zł mandatu, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Przypominamy, że stosowanie się do limitów prędkości jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

mł.asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony