Aktualności

Podwójny areszt za rozbój

Data publikacji 16.04.2024

Na 3 miesiące zostali aresztowani dwaj sprawcy, którzy przemocą doprowadzili mężczyznę do stanu bezbronności, wskutek czego ukradli mu pieniądze i rzeczy osobiste. Teraz grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia w Warce. 45-letni mieszkaniec gminy Jedlnia Letnisko, działając wspólnie z 41-letnim kolegą przemocą doprowadził do stanu bezbronności 54-letniego mężczyznę. Mężczyźni bili poszkodowanego i grozili mu stłuczoną butelką. Skierowani na miejsce policjanci z wareckiej patrolówki ujawnili dwóch odpowiadających rysopisowi mężczyzn i zatrzymali ich. Skradzione rzeczy zostały odzyskane, a sprawcy trafili do policyjnej celi.

Podczas przesłuchania mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów, jednak zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutu dokonania rozboju. Na wniosek prokuratora grójecki sąd zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt dla zapewnienia prawidłowego przebiegu postępowania. Mężczyznom grozi teraz od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało 45-letni podejrzany był poszukiwany na podstawie listu gończego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe półtora roku spędzi w areszcie za popełnione wcześniej przestępstwa. 

mł.asp. Agata Sławińska

Powrót na górę strony