Aktualności

Kierował samochodem mając prawie 5 promili

Data publikacji 10.04.2024

Do 3 lat więzienia grozi 31-latkowi, który kierował volvo pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny dzięki czujności świadków. Badanie alkomatem wykazało prawie 5 promili alkoholu w jego organizmie. Teraz mieszkańcowi gminy Drzewica poza karą więzienia grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowco, bądź odpowiedzialny na drodze. Nie lekceważ prawa.

Wczoraj (10.04) około godziny 9:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grójcu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Błędów volvo ma jechać nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego.

We wskazane miejsce pojechali policjanci z Posteurunku Policji w Mogielnicy. W Śmiechówku zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca - świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że 31-latek w organizmie miał 4,69 promila alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Jeśli masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu bądź środków odurzających. Nie zwlekaj i poinformuj nas o tym. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.

 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony