Aktualności

Jechała o 72 km/h za szybko, policjanci Grupy SPEED zareagowali

Data publikacji 09.04.2024

Grójeccy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed zatrzymali kobietę, która zlekceważyła obowiązujące ograniczenie prędkości. Kierująca osobowym oplem przekroczyła dozwoloną prędkość o 72 km/h w obszarze zabudowanym. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze już straciła prawo jazdy.

Niestety, nie wszyscy kierowcy poważnie traktują zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. W minioną środę (03.04) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy Speed, około godz. 7:25 zatrzymali do kontroli osobowego opla. Kierująca nim kobieta w Golianach w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszała się z prędkością 122 km/h.

Mieszkanka powiatu rawskiego straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Na nieodpowiedzialną kierującą policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przeciwdziałają zagrożeniom i codziennie kontrolują, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i ograniczeń.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony