Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Wakacje i Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Dzielnicowi z Warki w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" przy współpracy z policjantkami z Grójca, strażakami i grójeckim sanepidem zorganizowali prelekcje dla dzieci poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacji i nad wodą.

3 lipca ruszyło Jabłkowe Lato w Warce, dzięki czemu prowadzone są zajęcia dla dzieci m. in. na wareckim rynku. Komisariat Policji w Warce, Ochotnicza Straż Pożarnej w Warce, Komenda Powiatowa Policji w Grójcu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu zorganizowali działania w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo oraz Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci, strażacy oraz inspektor sanitarny prowadzili prelekcje poświęcone zasadom zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą i w innych sytuacjach życia codziennego, w tym bardzo ważnej pierwszej pomocy.

Tego dnia zostały przeprowadzone dwa konkursy. Jeden z nich polegał na trafieniu bojką ratowniczą do koła ratunkowego. Drugi natomiast postawił uczestników zajęć przed wielkim wyzwaniem, mianowicie ich zadaniem było przesuniecie pachołka za pomocą strumienia wody z sikawki strażackiej. Główną nagrodą były dwa karnety na basen (5 wejść) ufundowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

/AW

 

Powrót na górę strony