Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Grójcu

Data publikacji 24.07.2017

21 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odbył się uroczysty apel, podczas którego m. in. wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Obchody święta Policji poprzedzono mszą świętą w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Obchody Powiatowego Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 10:30 uroczystą mszą w intencji policjantek, policjantów i pracowników Policji, która była celebrowana przez Powiatowego Kapelana Policji Księdza prałata Stefana Kazulaka. 

Przed budynkiem grójeckiej komendy, w ramach tegorocznych obchodów Święta Policji odbył się uroczysty apel. Uczestniczyli w nim Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna, Zastępcy Komendanta - podinsp. Michał Skwarczyński oraz kom. Paweł Kalinowski, grójeccy policjanci i pracownicy Policji.

Udział w policyjnych uroczystościach wzięli także m. in.  Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki Marek Ścisłowski, a także przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, władz samorządowych oraz zgromadzeni goście.

Podczas uroczystości wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe 58 funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Komendant pogratulował policjantom awansów, a także podziękował za trudną i  odpowiedzialną służbę.

Następnie wręczono pamiątkowe statuetki, wyróżnienia, które są specjalną formą uhonorowania tych osób, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do tworzenia bezpiecznego państwa, wspierając i wspomagając pracę Policji. Były również podziękowania za współpracę dla władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Zaproszeni goście podziękowali policjantom za służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Gratulowali policjantom osiągnięć i sukcesów w pracy. Padło wiele miłych słów i podziękowań za trud codziennej służby. Na ręce Komendanta zostały złożone listy z życzeniami dla policjantek, policjantów oraz pracowników Policji.

/AW

Powrót na górę strony