Aktualności

Był poszukiwany, posiadał mefedron

Data publikacji 28.12.2023

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom grójeccy kryminalni zatrzymali mieszkańca Grójca, który był poszukiwany. Dodatkowo funkcjonariusze w trakcie zatrzymania ujawnili przy nim środki odurzające. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie ,,odsiedzi’’ wyrok za przestępstwo, którego się dopuścił. Odpowie również za posiadanie narkotyków.

Do grójeckiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymieram sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania, jak najdłużej na wolności. 

Nie udało się to jednak 35-latkowi, który został zatrzymany przez grójeckich kryminalnych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom ustalić aktualne miejsce pobytu poszukiwanego. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grójcu. To jednak nie koniec problemów mieszkańca Grójca. Podczas zatrzymania operacyjni ujawnili w jego mieszkaniu środki odurzające w postaci mefedronu.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odsiedzi zasądzoną przez sąd karę roku pozbawienia wolności za nękanie. Odpowie także za posiadanie blisko 34 gramów środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony