Aktualności

Tragiczny bilans świąt, 2 osoby zginęły

Data publikacji 27.12.2023

Dwa tragiczne wypadki na drogach powiatu grójeckiego w okresie świątecznym. W jednym z nich zginął 21-letni pasażer, w drugim pieszy. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Podczas trzech dni świąt na grójeckich drogach w wypadkach zginęły 2 osoby. Pierwszy wypadek miał miejsce w Wigilię około godz. 16:30 w Grójcu na krajowej 50-tce. 27-letni kierujący mercedesem sprinterem potrącił śmiertelnie 52-letniego pieszego idącego jednią. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych, a kierowca busa był trzeźwy. Droga była zablokowana kilka godzin, zorganizowano objazdy. 

Kolejny dramatyczny incydent miał miejsce 26 grudnia br. w Laskach pod Warką na drodze wojewódzkiej nr 730. Wczesnym rankiem 19-letni kierowca osobowego bmw na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i po dachowaniu uderzył w ogrodzenie sadu owocowego. W samochodzie znajdowało się 3 pasażerów. Jeden z nich, 21-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Grójcu, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Kierowca bmw był trzeźwy. 

W obu sprawach, mając na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tragedii grójeccy policjanci wszczęli postępowania przygotowawcze.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Zwłaszcza w warunkach trudnych, takich jak oblodzenie czy deszcz, należy dostosować prędkość do panujących warunków. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego, należy zachować szczególną czujność. 

Przed nami kolejny przedłużony weekend, tym razem sylwestrowy. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony