Aktualności

Paczka od służb mundurowych

Data publikacji 22.12.2023

W tym roku grójeccy policjanci włączyli się w akcję ,,Szlachetna Paczka” realizowaną przez Areszt Śledczy w Grójcu. W minioną niedzielę w Belsku Dużym, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. insp. Michał Skwarczyński wraz z Dyrektorem Aresztu Śledczego w Grójcu oraz Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu przekazali przygotowane prezenty dla potrzebującej rodziny.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, działający od 2001 roku, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Ta charytatywna akcja łączy działania tysięcy osób i różnych grup zawodowych, w tym policjantów.

W tym roku sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym zapełniła się w miniony weekend wolontariuszami i darczyńcami Szlachetnej Paczki. Przygotowano prezenty dla piętnastu rodzin z rejonu gmin Belsk Duży, Błędów i Mogielnica. 

Jedną z rodzin wsparli wspólnie darczyńcy z Aresztu Śledczego w Grójcu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W paczce od mundurowych znalazła się m.in. żywność, komplety pościeli, odzież, środki czystości oraz voucher na lekcje angielskiego dla chorej dziewczynki.

Cieszymy się, że społeczność grójeckiej policji mogła pomóc i uczynić miłe święta dla obdarowanej Rodziny.  

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony