Aktualności

Areszt za kradzież samochodu

Data publikacji 20.12.2023

Grójecki sąd aresztował tymczasowo na okres 3 miesięcy dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież samochodu. Osobowe bmw skradziono w Warce. Mężczyźni zostali zatrzymani dzięki dobrej pracy operacyjnej wareckich policjantów.

Dyżurny grójeckiej jednostki w niedzielę (3.12) otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży osobowego bmw pozostawionego pod hotelem w Warce. Sprawą zajęli się wareccy funkcjonariusze. Pokrzywdzona wartość strat oceniła na około 75 tysięcy złotych. 
 
Zaangażowanie i praca operacyjna kryminalnych z Warki doprowadziła do zatrzymania po niespełna dwóch tygodniach dwóch mieszkańców Warszawy. Zatrzymani 49- i 32-latek zostali doprowadzeni do grójeckiej jednostki, a następnie na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia. Starszy mężczyzna może ponieść dłuższą karę ponieważ przestępstwa dopuścił się w tzw. recydywie. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony