Aktualności

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW

Data publikacji 15.12.2023

W piątek w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy grójeckiego Urzędu Miejskiego, Lasów Państwowych i służb mundurowych. Policjanci w ramach akcji "NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA" wspólnie z innymi służbami mundurowymi i lokalną społecznością, podzielili się najcenniejszym płynem - własną krwią.

Grójeccy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Ta z kolei jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bowiem nie można jej wyprodukować, można się nią jedynie podzielić.

W piątek 15 grudnia br. z inicjatywy Konrada Kowalczyka Koordynatora akcji krwiodastwa w Grójcu oraz Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Przeprowadzona świąteczna zbiórka krwi zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa, w tym m.in. przedstawicieli służb mundurowych, pracowników samorządowych oraz lokalnej społeczności. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew, jednak nie zabrakło wśród nich i tych, którzy po raz pierwszy podzielili się życiodajnym płynem.

Dzięki akcji "Choinka dla Życia" Lasy Państwowe Nadlesnictwo Grójec każdej osobie oddającej krew przekazywały świąteczne drzewko. Do mobilnego punktu zgłosiło się wielu chętnych, z których po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza 55 oddało krew. W sumie zebrano 27 litrów krwi.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW
  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW
  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW
  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW
  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KRWI: ZEBRANO 27 LITRÓW
Powrót na górę strony