Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież przewodów telefonicznych

Data publikacji 18.07.2017

Gdyby nie szybka akcja policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu mieszkańcy gminy Belsk Duży mogli zostać odcięci od świata. Trzech mężczyzn próbowało ukraść przewody telefoniczne. Wpadli w ręce policjantów operacyjnych. Teraz zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu od pewnego czasu wymieniali się informacjami z przedstawicielami jednej z firm telekomunikacyjnych. Typowano m.in. miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży przewodów, ze względu na usytuowanie studzienek, którymi przebiegają przewody.

W piątek nad ranem do policjantów dotarła informacja, że ktoś kradnie przewody telefoniczne w okolicach Lewiczyna. Informacja ta trafiła także do oficera dyżurnego grójeckiej komendy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, chwilę po przestępstwie, zatrzymali trzech mieszkańców Radomia (24,39, 51 lat). Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania strat na blisko 22 tys. zł. Wobec najmłodszego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Dwóch pozostałych zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor: podkom. Agnieszka Wójcik/RJ

Fot. pexels

Powrót na górę strony