Aktualności

ZNACZNE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI…

Data publikacji 10.10.2023

O tym, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości, jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych pisaliśmy wielokrotnie. Nie wszyscy jednak traktują poważnie informacje o osobach ciężko rannych, czy zabitych w zdarzeniach drogowych. Nadal kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość i to znacznie…

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennej służby kontrolują kierujących pod kątem przekraczania dopuszczalnej prędkości. Wykorzystują do tego nieoznakowane radiowozy z wideo rejestratorami oraz laserowe mierniki prędkości. Nadal niestety spotykają się z kierującymi, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Wysokie mandaty, duża liczba punktów, a nawet czasowe zatrzymanie uprawnień na trzy miesiące za wykroczenia polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, nie odstraszają!

W ostatnim czasie o surowości przepisów przekonało się kolejnych dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość i to bardzo… Pierwszy z nich w miejscu, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/ h poruszał się z prędkością 107 km/h. Drugi rozpędził się w obszarze zabudowanym, do 105 km/h. Dodatkowo okazało się, ze jest poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Obaj kierowcy nie uniknęli kary, oprócz wysokiej grzywny i punktów, przez trzy miesiące nie będą mogli poruszać się pojazdami, z uwagi na zatrzymane prawo jazdy!

Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości, znacząco wpływa na to, jak ciężkie mogą być obrażenia ofiar wypadków drogowych! Najdotkliwsze kary finansowe nie zwrócą życia poszkodowanym! Apelujemy, aby poruszać się z dopuszczalną prędkością! Zachowajcie zdrowy rozsądek na drogach!

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony