Aktualności

O HEJCIE, CYBERPRZEMOCY I INNYCH ZAGROŻENIACH W SIECI Z MŁODZIEŻĄ

Data publikacji 02.10.2023

O hejcie i cyberprzemocy rozmawiali grójeccy policjanci w ubiegłym tygodniu z młodzieżą oraz rodzicami. Temat bardzo ważny dla młodych użytkowników sieci. Niestety coraz częściej przestępstwa popełniane są za pomocą internetu.

Zajęcia przeprowadzili policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii grójekiej komendy. Swoje działania realizowali w ramach wewnętrznych akcji "Nie hejtuj" oraz "on-line@bądźbezpieczny".

W ubiegłym tygodniu podczas kilku spotkań funkcjonariusze rozmawiali z rodzicami i uczniami szkół średnich w Grójcu, Jasieńcu i Nowej Wsi na temat cyberprzemocy, o jej  przyczynach, skutkach oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw. Ponadto poruszyli temat narkotyków  i wskazali gdzie szukać pomocy w przypadku uzależniania, mówili również o odpowiedzialności nieletnich w związku z handlem środkami odurzającymi, o demoralizacji oraz o przemocy i agresji, jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy. Dużą część spotkań, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie poświęcono nękaniu i przemocy rówieśniczej przy wykorzystaniu telefonów i komputerów.

Ponadto policjanci prezentowali na czym polega służba w Policji, zachęcając tym samym młode osoby do służby w mundurze. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony