Aktualności

Dzielnicowy zatrzymał kierowcę, który miał 2,5 promila i kilka zakazów

Data publikacji 27.09.2023

Wczoraj policjanci z Błędowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem. Przeprowadzone badanie alkomatem u 48-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał kilka aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, (26.09.) o godzinie 18:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego nissana. Sposób jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do stanu jego trzeźwości. Badanie na zwartość alkoholu 48-latka wykazało ponad 2,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że kierowca posiada pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydane przez sąd. W najbliższym czasie mieszkaniec gminy Błędów stanie przed sądem i odpowie za jazdę bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonych zakazów sądowych.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast, niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik 
 

Powrót na górę strony