Aktualności

Z dzielnicowym o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.09.2023

Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, dlatego też w ubiegłym tygodniu dzielnicowy spotkał się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym. Podczas spotkań policjant poruszał tematy dotyczące zarówno bezpiecznego spędzania czasu wolnego, jak i zagrożeń z jakimi mogą się spotkać uczniowie w codziennym życiu.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowy asp. szt. Marcin Matysiak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym. Uczniom najmłodszych klas policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim w kwestii ruchu drogowego i przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych. Mundurowy zwracał maluchom uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą na nich czyhać podczas zabaw w domu, chociażby nieostrożne używanie urządzeń elektrycznych.

Natomiast z uczniami klas starszych, dzielnicowy rozmawiał o właściwym zachowaniu, a także przybliżył tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni się zachowywać, aby nie wejść w konflikt z prawem. Asp. szt. Matysiak zwrócił również uwagę na zagrożenia pojawiające się w internecie dotyczące tzw. cyberprzemocy i hejtu. Była to doskonała rózniez okazja do zaprezentowania zawodu policjanta. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony