Aktualności

Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją

Data publikacji 25.09.2023

Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska pokazuje, że tak. Funkcjonariuszka pełni służbę w drogówce i jej marzeniem było jeździć policyjnym motocyklem. Realizację planów łączy z niesieniem pomocy innym oraz dbaniem o bezpieczeństwo.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu mają do dyspozycji dwa motocykle. Funkcjonariusze pracujący na takiej maszynie muszą mieć jednak doświadczenie i umiejętności znacznie wykraczające poza te, których wymaga się od cywilnych kierowców jednośladów. Na jednym z nich służbę pełni mł. asp. Agata Sławińska, która od zawsze marzyła, aby pracować w drogówce, jeżdżąc na motocyklu. Jest to ciężka praca, która wymaga od policjantów zwinności i koncentracji, ponieważ często jeżdżą w różnych warunkach oraz z dużą prędkością. Podzielność uwagi jest tutaj bardzo istotna w szczególności, gdy policjanci przemieszczają się na miejsce wypadku drogowego, gdy panuje duży ruch na drodze.

Agata pełni służbę w Policji od 2014 r., przez cały ten czas jest związana z Wydziałem Ruchu Drogowego. Podczas służby jeździ ciężkim motocyklem BMW R1250 RT, którego moc daje przyjemność z jazdy, ale jednocześnie zobowiązuje do dużej odpowiedzialności za siebie i innych. Należy również zauważyć, że kobieta na policyjnym motocyklu to rzadki widok. 

Policjantka po służbie przesiada się na swój motocykl, zanim rozpoczęła pracę w mundurze już posiadała prawo jazdy uprawniające do kierowania jednośladami. Służba w Policji jest wymagająca również dlatego, że cały czas trzeba podnosić swoje kwalifikacje oraz zmagać się z różnymi wyzwaniami dnia codziennego. Każda służba jest inna, jednak Agata twierdzi, że gdyby miała jeszcze raz podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji, zrobiłaby to ponownie. 

Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż odpowiednie dokumenty.

W Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu przy ul. Brzozowej 108 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 70 26 242.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej grójeckiej Policji w zakładce PRACA

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Film Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją

Opis filmu: Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją

Pobierz plik Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją (format mp4 - rozmiar 20.31 MB)

Powrót na górę strony