Aktualności

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA SKUTECZNYM NARZĘDZIEM DO POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 19.09.2023

Każdego dnia mieszkańcy Grójca i okolic korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie, które internauci wykorzystują do określania problemów związanych z sytuacjami drogowymi i porządkowymi. Najczęściej zgłaszane sytuacje dotyczą przekroczenia dozwolonej prędkości czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Dzięki informacjom od mieszkańców można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wysokim zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki niej można poinformować służby o sytuacjach, które nas niepokoją. Jest to jedno z narzędzi do komunikowania się z policjantami. Podstawową formą pozostaje nadal numer alarmowy 112. Krajowa mapa nie służy bowiem do informowania o sytuacjach, które wymagają natychmiastowej interwencji.

Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zwracają uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości. Każde jest kilkukrotnie sprawdzane przez policjantów ruchu drogowego. We wskazanych miejscach pojawiają się policjanci z radarem lub nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy rzeczywiście jeżdżą za szybko. Sporo jest także informacji dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policjanci podczas codziennie służby odwiedzają miejsca, w których do tych sytuacji może dochodzić. Spożywany alkohol, awantury i zaśmiecania są uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego podczas takich interwencji policjanci wystawiają mandaty a nawet kierują wnioski do sądu. W kolejnych dniach mundurowi odwiedzają te same miejsca, by wyeliminować sytuacje, które zgłaszają mundurowi.

Policyjne działania potwierdzają, że coraz więcej osób w sposób odpowiedzialny wykorzystuje narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W kilku prostych krokach można powiadomić służby o sytuacjach, które wpływają na komfort życia każdego z nas. Wybór kategorii, miejsca występowania zagrożenia, krótki opis daje funkcjonariuszom pełny obraz opisywanych zdarzeń. Zgłaszający często wykorzystują także możliwość przesłania zdjęcia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpisała się już na stałe jako forma kontaktu mieszkańców z policjantami. Pamiętajmy jednak, by w nagłej sytuacji skorzystać z numeru alarmowego 112.

grafika z napisem krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa                                      grafika z napisem krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa statystyka

Powrót na górę strony