Aktualności

"Lewy" tytoń w rękach kryminalnych z Grójca

Data publikacji 15.09.2023

Grójeccy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą, przejęli blisko 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar przechowywany był na posesji pod Nowym Miastem nad Pilicą. Zatrzymana do sprawy 47-letnia kobieta. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie podejrzana na podstawie kodeksu karnego skarbowego odpowie za naruszenie przepisów akcyzowych.

W poniedziałek, 11 września br. policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania 47-latki. Według wcześniejszych ustaleń, poczynionych przez funkcjonariuszy, mieszkanka gminy Nowe Miasto nad Pilicą wprowadzała do obrotu tytoń bez obowiązkowych znaków akcyzy. Policyjne ustalenia szybko się potwierdziły – w jej domu policjanci znaleźli poporcjowane już woreczki foliowe z zawartością papierosów. Łącznie operacyjni zabezpieczyli prawie 10 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy.

W związku z tym kobieta została zatrzymana i przewieziona wraz z zabezpieczonymi papierosami do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jej udziałem. Po przesłuchaniu kobieta została zwolniona, a zabezpieczony tytoń trafił do policyjnego depozytu.

Policjanci wstępnie ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 11 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku – mundurowi między innymi ustalają pochodzenie zabezpieczonego tytoniu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kobieta odpowie za popełnienie wykroczenie skarbowe. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony