Aktualności

Wspólne działania ze Strażą Rybacką

Data publikacji 15.09.2023

Dzielnicowi z Grójca i Pniew wraz z członkami Społecznej Straży Rybackiej kolejny raz skontrolowali cieki i akweny wodne w celu zapewnienia przestrzegania przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym i porządku w obrębach zbiorników wodnych. Wspólne działania miały na celu przede wszystkim dbałość o czystość w obrębie miejsc wędkarskich i respektowanie przepisów prawa w zakresie wędkowania.

W minioną niedzielę sierż. szt. Karina Jarzębska i asp. Rafał Michalak w ramach współpracy wraz z członkami Społecznej Straży Rybackiej skontrolowali zalew w Głuchowie i Osieczku. To kolejne wspólne patrole dzielnicowych. 

Podczas działań sprawdzano prawidłowość dokonywania połowu ryb zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie. Dodatkowo weryfikowano przestrzeganie czystości przez wędkarzy w obrębie stanowisk wędkarskich. W trakcie patrolu mundurowi ujawnili wykroczenia związane z zaśmiecaniem, za co zastosowali pouczenia. 

Policjanci przypominają, że osoby łowiące ryby powinny posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy pamiętać również o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie okresu ochronnego ryb.

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Wspólne działania ze Strażą Rybacką
  • Wspólne działania ze Strażą Rybacką
  • Wspólne działania ze Strażą Rybacką
Powrót na górę strony