Aktualności

POLICJANCI Z GRÓJCA, KTÓRZY WCHODZĄ W SKŁAD MAZOWIECKIEJ GRUPY SPEED PODSUMOWALI UBIEGŁY TYDZIEŃ NA DROGACH POWIATU

Data publikacji 28.07.2023

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

W dniach 17 - 23 lipca br. policjanci z grójeckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu grójeckiego skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, w tym 101 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Ponadto funkcjonariusze ujawnili kilkanaście innych wykroczeń drogowych. Policjanci na kierujących nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista miniony czwartek przed godz. 16:00 35-latek jechał przez Żdżary z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 61 km, mieszkaniec Radomia kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 14 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony