Aktualności

Kolejni poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 21.07.2023

Poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości to jedno z głównych zadań grójeckiej Policji. Niemal każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu Policji, sądu czy prokuratury. Tylko wczoraj zatrzymano 6 osób.

Zatrzymywaniem osób poszukiwanych oraz ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości w grójeckiej komendzie, zajmują się nie tylko policjanci Wydziału Kryminalnego, ale także funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, Wydziału Ruchu Drogowego czy dzielnicowi. Działania te w każdym przypadku są inne. Policjanci muszą bowiem w odpowiedni sposób dostosować swoje czynności i metody, aby skutecznie wytropić oraz zatrzymać poszukiwanego. 

Tylko wczoraj w ręce funkcjonariuszy z Warki, Błędowa oraz grójeckiej patrolówki i kryminalnych z Grójca „wpadło” 6-ciu mężczyzn. Poszukiwał ich Sąd Rejonowy w Grójcu celem odbycia kary pozbawienia wolności w związku z popełnionym wcześniej występkami oraz do ustalenia miejsca pobytu. M. in. 41-latek najbliższe 7 miesięcy spędzi w areszcie. 

Ciężka i wytrwała praca zarówno funkcjonariuszy operacyjnych, nie umundurowanych i nie widocznych na ulicach, jak i tych w mundurach sprawia, iż mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni na co dzień i wierzyć, że skazani przestępcy odsiedzą swoje wyroki za kratami.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony