Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne kontrole autokarów

Data publikacji 28.06.2017

Okres wakacji, to czas zorganizowanych wyjazdów ma wycieczki, kolonie czy obozy. Każdy z uczestników tak zorganizowanego wypoczynku powinien bezpiecznie dotrzeć do celu. By tak się stało grójeccy policjanci prowadzą kontrole autobusów i busów, zwłaszcza tych przewożących dzieci młodzież.

Zwiększony ruch na drogach w okresie wakacyjnym, znacznie większa pojazdów typu busy, autobusy przewożących osoby to czynniki, mogące powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Zwłaszcza stan techniczny takich pojazdów oraz predyspozycje ich kierujących. By zminimalizować zagrożenia, właśnie w czasie wakacji policjanci drogówki prowadzą intensywne kontrole autokarów i busów na drogach.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru przed wyjazdem. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997 lub bezpośrednio pod numerem telefonu jednostki policji, gdzie prowadzona będzie kontrola. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

By usprawnić prowadzone kontrole i nie powodować opóźnień prosimy organizatorów wyjazdów by podstawiać autokary do kontroli bez pasażerów. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie , trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia oraz wszystkie wymagane dokumenty.

Po przeprowadzonej tych wszystkich czynności, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli”.

Wykaz miejsc wyznaczonych do kontroli autobusów na terenie powiatu grójeckiego:

  • Grójec - rejon dworca PKS;
  • Warka - parking przy Komisariacie Policji oraz parking przy Gimnazjum;
  • Mogielnica - Plac Poświętne;
  • Nowe Miasto - rejon Dworca PKS ul. Warszawska;
  • Błędów - parking w rejonie kościoła w centrum miejscowości ul. Sadurkowska;
  • Belsk Duży - parking w rejonie Zespołu Szkół;
  • Jasieniec - parking przy Urzędzie Gminy.

podkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony