Aktualności

Areszt za narkotyki i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Data publikacji 17.07.2023

Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniującego funkcjonariusza. Ujawniono ponad 830 gramów marihuany. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

W środę, 12 lipca br. nowomiejscy policjanci, podczas wykonywania czynności służbowych wylegitymowali mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo. W trakcie policyjnych sprawdzeń okazało się, że 23-latek posiada ukryte w bieliźnie narkotyki. Podczas zatrzymania mieszkaniec gminy Błędów kopnął jednego z funkcjonariuszy wybijając mu palec, czym naruszył jego nietykalność cielesną. 

Dalsze czynności wykazały, że zatrzymany posiadał przy sobie prawie 2 gramy marihuany. Kiedy kryminalni pojechali do jego miejsca mieszkania, okazało się, że przechowuje tam schowane w różnych miejscach ponad 830 gramów marihuany. 

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. W piątek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony