Aktualności

NIELUDZKIE TRAKTOWANIE ZWIERZĄT MOŻESZ ZGŁOSIĆ ZA POŚREDNICTWEM KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 10.07.2023

Grójeccy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród różnych kategorii do wyboru są m.in. znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które powinni sprawdzić mundurowi.

Funkcjonariusze z grójeckiej komendy przypominają o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem, której można zgłosić różne zagrożenia. Wykorzystując aplikację można między innymi powiadomić służby o znęcaniu się nad zwierzętami. Mundurowi weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informacje o miejscach potencjalnie zagrożonych.

Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu zajmują się funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach. Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji. Każdy z punktów jest systematycznie kontrolowany przez patrole policji, a sprawcy wykroczeń karani są mandatami.    

Policjanci przypominają, że dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki linkowi znajdującemu sie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony