Aktualności

DZIAŁANIA GRUPY SPEED

Data publikacji 04.07.2023

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 95 wykroczeń, 86 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. Mundurowi zatrzymali również prawa jazdy za przekroczenie doposzczalnej prędkości oraz dowody rejestracyjne. 

Nieodpwiedzialnym zachowaniem wykazał się między innymi 59-latek, który w ubiegły zcwartek przez Belsk Duży pędził osobowym seatem z prędkością 120 km/h. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 70 km/h na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 2000 zł, 14 punktów karnych oraz zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. 

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony