Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie kampanii ,,Łapki na kierownicę”

Data publikacji 27.06.2017

W niedzielę zakończyła się ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”, ukierunkowana na zintensyfikowanie kontroli kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku. W działania włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Korzystanie z telefonu bez obowiązkowego zestawu głośnomówiącego w sposób znaczący obniża naszą koncentrację, czas reakcji, a co za tym idzie możliwość właściwej reakcji na to co dzieje się na drodze.

W ciągu kilku sekund samochód pokonuje odległość kilkudziesięciu metrów. W tym czasie, gdy kierowca nie patrzy na drogę, wielu zagrożeń może po prostu nie zauważyć.

Dlatego grójeccy policjanci w dniach 14 – 25 czerwca bieżącego roku prowadzili wzmożone działania w tym zakresie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łapki na kierownicę” .

Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 kodeksu drogowego: "Kierującemu pojazdem zabrania się: korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku". Za złamanie przepisu grozi mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych. Bez wątpienia ta kwota wystarczy na zakup dobrego zestawu głośnomówiącego dzięki,  któremu będziemy mogli podróżować w sposób bezpieczny.

/AW

Powrót na górę strony