Aktualności

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 07.06.2023

Wczoraj Naczelnik grójeckiej drogówki spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Lewiczynie celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Co roku grójeccy funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu „rowerowego".

W poniedziałek (5 czerwca 2023 r.) podinsp. Radosław Kaczmarek Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy przeprowadził egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lewiczynie. Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.

Egzamin zdali wszyscy uczniowie. GRATULUJEMY!

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2022 r., dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie wymienionymi urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

  • Policjant z grójeckiej drogówki przeprowadził egzamin na kartę rowerową
  • Policjant z grójeckiej drogówki przeprowadził egzamin na kartę rowerową
  • Policjant z grójeckiej drogówki przeprowadził egzamin na kartę rowerową
Powrót na górę strony