Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli - był pijany i miał zakazy

Data publikacji 07.06.2023

Grójeccy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało 37-latek był pijany i posiadał aktywne zakazy kierowania pojazdami. Teraz mieszkaniec gminy Góra Kalwaria odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości, nieprzestrzeganie postanowienia sądu, przekroczenie prędkości oraz popełnione wykroczenia.

Wczoraj (6.06) funkcjonariusze z grójeckiej drogówki w trakcie pełnionej służby w Warce ujawnili pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mimo wydanego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca zlekceważył go i kontynuował dalej jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą, który nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Mundurowi zatrzymali uciekiniera pod Jasieńcem, kiedy wjechał na teren przypadkwego gospodarstwa.

Już po chwili funkcjonariusze, znali przyczynę lekceważącego podejścia do kontroli drogowej. Za kierowcą peugeota znajdował się 37-letni mężczyzna, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Góra Kalwaria ma w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Jak by tego było mało, kiedy funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada dwa zakazy kierowania pojazdami, pierwszy do połowy 2025 r., drugi do marca 2026 r. 

Skrajnie nieodpowiedzialny 37-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew orzeczonym zakazom sądowym. Nie ominie go także odpowiedzialnośc za przekroczenie prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym oraz szereg popełnionych wykroczeń podczas ucieczki takich jak niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, jazda pod prąd na rondzie i uzywanie pojazdu w spośób zagrażąjący bezpieczeństwu innych osób. Popęłnione wykroczenia to łącznie 84 punkty karne. 

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony