Aktualności

DOSTAŁEŚ MANDAT? MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ LUB BLIKIEM

Data publikacji 03.06.2023

Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one uregulowanie należności za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

W terminale płatnicze są wyposażone patrole ruchu drogowego dbające o bezpieczeństwo na drodze. Dzięki tym urządzeniom kierowca, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, może od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. Nie ponosi on wówczas żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłatą za przelew.

Jeżeli w trakcie prowadzonej kontroli w sytuacji, gdy osoba kontrolowana nie skorzysta z prawa do odmowy przyjęcia mandatu gotówkowego lub kredytowanego, policjant posiadający na wyposażeniu terminal, zgodnie z art. 98 par 3 ustawy Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykroczenia, poinformuje ukaranego o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej (tj. kartą płatniczą lub innym instrumentem płatniczym np.: BLIK).

Pamiętajmy, że grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty, płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową, jak również jeżeli osoba wyrazi taką wolę, policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony