Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Belsku Dużym

Data publikacji 22.06.2017

W środę, 21czerwca o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Belsku Dużym odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy.

Debatę rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu podinsp. Michał Skwarczyński, który przedstawił dane statystyczne odnoszące się do bezpieczeństwa na terenie gminy Belsk Duży. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Korczak omówił zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”. Zaznaczył, że to ważne narzędzia powstałe w celu lepszego komunikowania się społeczeństwa z Policją. Wszystkim zebranym w praktyczny sposób zaprezentował jak można  zgłosić zagrożenie za pomocą aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, jak również zachęcał do korzystania z tego „narzędzia” w celu wspólnego zarządzania bezpieczeństwem na poziomie lokalnym. Głos zabrał również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosław Kaczmarek odnosząc się do bezpieczeństwa w zakresie wypadków drogowych.

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zgłaszanie uwag przez mieszkańców gminy, sołtysów, radnych i przedstawicieli urzędu gminy dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Podczas godzinnej debaty mieszkańcy zgłosili uwagi dotyczące m.in. poruszania się samochodów, których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo włączają się do ruchu.

Podczas debaty policjanci zapoznali się sygnalizowanymi zagrożeniami, problemami
i oczekiwaniami mieszkańców, dzięki czemu w codziennej służbie funkcjonariusze będą mogli sprawniej realizować zadania służbowe dbając o bezpieczeństwo. Zwłaszcza obecny na debacie dzielnicowy asp. sztab. Jarosław Pietrzak, który w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” będzie mógł odpowiednio zareagować na lokalne problemy.

/AW

Powrót na górę strony