Aktualności

Areszt za handel narkotykami

Data publikacji 23.05.2023

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 25-latka. Zatrzymany przez grójeckich kryminalnych mężczyzna podejrzany jest o obrót znaczną ilością środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

To kolejne już zatrzymanie do sprawy narkotykowej prowadzonej w tym roku przez policjantów z wydziału kryminalnego grójeckiej komendy. W ubiegłym tygodniu zarzut usłyszał inny mężczyzna za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. 

Dzięki intensywnej i wytężonej pracy operacyjnych z Grójca w miniony piątek zatrzymano kolejną osobę uwikłaną w przestępstwa narkotykowe. Tym razem ujęty został mieszkaniec gminy Tarczyn. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna w 2023 r. na terenie powiatu piaseczyńskiego uczestniczył w obrocie znacznych ilości środków odurzających.

25-latek miał handlować amfetaminą, mefedronem i marihuaną. Na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Grójcu, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony