Aktualności

Areszt za znaczną ilość różnych narkotyków

Data publikacji 22.05.2023

Kryminalni z grójeckiej komendy zatrzymali 40-latka, który posiadał amfetaminę, mefedron i marihuanę z których można było przygotować blisko 450 działek dilerskich. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego grójeckiej komendy realizując zadania operacyjne potwierdzili informację o 40-latku, który może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, mefedron i marihuanę z których można było przygotować kilkaset porcji dilerskich. Mieszkaniec gminy Grójec miał przy sobie niewielką ilość środków zabronionych. Natomiast w domu w łóżku oraz w kopaczce do ziemniaków znajdującej się w garażu ukrywał łącznie blisko 450 gramów o rynkowej wartości ponad 25 tysięcy złotych. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i umieścił zatrzymanego w areszcie na najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Film Areszt za znaczną ilość różnych narkotyków

Pobierz plik Areszt za znaczną ilość różnych narkotyków (format mp4 - rozmiar 14.62 MB)

Powrót na górę strony