Aktualności

Przekroczenie prędkości kosztowało go 2500 zł i utratę prawa jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 19.05.2023

Funkcjonariusze grupy SPEED w czwartek zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

We wtorek w Nowym Miedzechowie policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Funkcjonariusze dokonali pomiaru dynamicznie przemieszczającego się pojazdu. 47-latek mimo minięcia znaku informującego go o wjeździe w obszar zabudowany nie zwolnił, znacznie przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Mężczyzna lekceważąco podszedł do obowiązujących ograniczeń, poruszając się z prędkością 123 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grójeccy policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Warka uprawnienia na 3 miesiące. Kierujący został ukarany wysokim mandatem wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony